Ramienka podprsenky vykúkajúce spod šiat alebo spod trička? Nevkusné! Problém je v tom, že mnohé ženy si nedokážu vhodne zvoliť typ podprsenky. Určite by ste totiž nemali voliť tú istú podprsenku pod večerné šaty a napríklad na beh. Ako to teda je s touto výlučne ženskou záležitosťou? Odpoveď je jednoduchá! Každá žena by mala mať niekoľko typov podprseniek a tie voliť podľa aktivity.

Woman doing push-ups at the beach

Športová podprsenka

Tento typ podprsenky sa musí vyznačovať najmä pevnosťou. To znamená, že Vaše prsia v nej musia byť pevné a musí im byť dostatočnou podporou. Športové podprsenky sú vyrábané zväčša bez kostíc, aby Vás pri pohybe nič netlačilo a neobmedzovalo. Materiál je priedušný kvôli zvýšenému poteniu pri pohybe a ramienka sú dostatočne široké, aby prsia spevnili.

Materská podprsenka

Zvaná tiež kojenecká alebo podprsenka na kojenie. Takáto podprsenka musí byť nielen pohodlná a pevná, ale musí mať odopínacie košíčky. Najvhodnejšie je, ak sa košíček podprsenky dá odopnúť pohodlne jednou rukou. Materské podprsenky sú zväčša vyrábané bez kostíc pre väčšie pohodlie a bezpečnosť bábätka.

Samolepiaca podprsenka

Tento typ podprsenky je dokonalou voľbou pod spoločenské šaty. Samolepiaca podprsenka je skvelá v tom, že nemá ramienka a tak Vám z nej nebude vytŕčať ani kúsoček. Podobným typom je tiež samodržiaca podprsenka, ktorá nemá dokonca ani zadný diel. Keďže je to tiež podprsenka bez ramienok, žiadna jej časť nebude vykúkať spod šiat a kaziť tak dojem. Nalepovacia podprsenka je teda pod šatami prakticky neviditeľná.

Zmenšujúca podprsenka

Pre ženy s mimoriadne veľkým poprsím sú vhodnou voľbou zmenšujúce podprsenky. Takáto podprsenka samozrejme prsia nezmenší v skutočnosti, ale len opticky. Má široké ramienka, vysoký stred a košíčky, ktoré prsia stiahnu a spevnia. Tieto podprsenky sú zvyčajne o čosi drahšie, no oplatí sa do nich investovať. Veľmi kvalitné sú napríklad triumph podprsenky minimizer alebo podprsenky triola. Tieto značky majú na trhu dlhodobú pozíciu a ponúkajú zmenšujúce podprsenky vysokej kvality.

Beautiful slim body

Podprsenka na bežné nosenie

Zväčša ide o čipkované spodne pradlo rôznych farieb a materiálov. Na bežné nosenie sú vhodné napríklad luxusné podprsenky lormar vyrábané z kvalitných materiálov. Pre ženy s menšími prsiami sú určené push up podprsenky a tiež plavky push up, ktoré prsia zdvihnú a opticky zväčšia.

Je teda zrejmé, že každá z uvedených typov podprseniek má iné vlastnosti a je vyrábaná z iných materiálov. Preto si podprsenku vyberte vždy podľa toho, akej aktivite sa budete venovať. Zvýšite tým svoj komfort a pohodlie.

FOTO Kalim a Alena Ozerova /  Dollar photo club